Hakkımızda

İTÜ Yatırım Kulübü 2002 yılında İTÜ İşletme Fakültesi Maçka Kampüsü’nde kurulmuş olan, üniversitelerin her bölümünden öğrencilerin katılabildiği çeşitli organizasyonlar gerçekleştiren, Türkiye’nin en aktif öğrenci topluluklarından biridir.
İTÜ Yatırım Kulübü, yaptığı organizasyonların başarısı ve oluşturduğu nitelikli profil ile, 2013 yılında “İTÜ’nün En İyi Öğrenci Kulübü” ödülünü almaya hak kazanmıştır. Ayrıca 2009 yılında İTÜ Yatırım Kulübü’nün bir etkinliği olan GOBI, Üniaktivite tarafından “En iyi Uluslararası Organizasyon” seçilmiştir. “Yatırımın En Büyüğü Kendinize!” sloganıyla adını duyuran İTÜ Yatırım Kulübü, öğrencilerin ekonomi, borsa, yatırım ve buna benzer birçok konuda bilinçlenmelerini ve kendilerini bu yönlerde geliştirmelerini amaçlamakta olup aktivitelerini ve yıllık planlarını bu yönde sürdürmektedir.

2017

İlk düzenlendiği yılda o senenin dünyayı kasıp kavuran trendi Bitcoin ve altcoinler hakkındaki sorulara cevap ararken Blockchain teknolojisini işledi.

2018

İkinci yılında her geçen gün teknolojinin gelişmesiyle birlikte bir gereklilik haline gelen dijital dönüşüm ve uygulamalarına göz attı.

2019

Üçüncü yılında genç, interaktif ve dinamik oluşunu ön plana çıkararak ‘’Geleceğe Adaptasyon’’ başlığı altında katılımcıları çeşitli konulardan uzman isimlerle buluşturdu.

2021

3 – 4 – 5 Kasım 2021’ de pandemi koşulları sebebiyle online olarak gerçekleştirilecek olan Trendler Zirvesi; öğrencileri sürdürülebilirlik, dijitalleşme, yapay zeka ve sosyal medya gibi birçok konuda alanında uzman isimlerle buluşturacak.